Grote zonnestorm op weg naar de aarde

Maandagochtend tegen vijf uur Nederlandse tijd was er een krachtige uitbarsting op de zon, waardoor een wolk elektrisch geladen deeltjes de ruimte in werd geblazen donderdag 8 maart 2012: klik hier). De zonnevlam was krachtig (klasse 8,7) en zorgde voor de grootste zonnestorm sinds 2005. De plasmawolk raast met 2.200 km/sec naar de aarde, wordt rond kwart over drie vanmiddag boven de Benelux verwacht en kan satellieten en radioverbindingen verstoren.

 

Waarschijnlijk vormen de deeltjes ook poollicht, dat met een beetje geluk ook in Nederland te zien kan zijn. Om het poollicht te kunnen zien, moet de omgeving donker zijn en is een vrij uitzicht naar het noorden vereist. Verder moeten er geen wolken zijn. In de loop van de dag wordt meer bewolking verwacht: de kans op het zien van poollicht is dus niet groot. Vooral in het oosten van het land is daar meer kans op: daar worden venavond opklaringen verwacht.


Lees ook:Grote zonnestorm nadert aarde
Lees ook:Zaterdag unieke maansverduistering
Lees ook:Di Rupo aan zet als formateur regering België
Lees ook:Kunnen deeltjes toch sneller dan het licht reizen?
Lees ook:Mysterieuze Higgs-deeltje lijkt echt te bestaan

Heb jij Wereldnieuws.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!


  • Geplaatst door johnny op 24 januari 2012 om 14:14

    deze zonnestorm heeft de aarde al berijkt kijk naar de laatste 24 uur hoeveel stroom storingen er zijn geweest!!!!!!

  • Geplaatst door johnny op 24 januari 2012 om 14:39

    waarom kon enexis niet verklaren waarom er 3 verchillende stroom storingen gistermorgen in enschede waren waar bij duizenden huishoudens zonder zaten!!!! nou ik wel

Geef een reactie